Кошик
341 відгук
00:24
+380 (63) 199-18-33
+380 (97) 473-49-33

Човни

Надувні човни доступні різні комплектації човнів, з алюмінієвих, дерев'яних або надувним підлогою. Розмірний ряд від 2,3 до 4,2 м.

Надувний човен ПВХ: як правильно вибрати і яку купити

Сучасні човни помітно відрізняються від «гумового флоту», до якого встигли звикнути наші діди, і матеріалом, конструкцією, і технологіями виготовлення. Асортимент широкий, новачкам складно визначитися, на що звертати увагу.

Розмір

найочевидніше початок: довжина судна. Човни до 300 см — одномісні, незважаючи на заявлену вантажопідйомність близько півтонни. У такому човні спокійно може розміститися лише одна людина, з мотором, вудками і мінімумом речей. Отже, 230-300 см — довжина човна для рибалок-одинаків.

330-400 см в теорії вмістять 5-6 пасажирів. Якщо посадити їх щільно і не дозволяти переміщатися. А ось рибалити на такому судні зручно максимум удвох.

Ще один важливий фактор: на таку човен уже «проситься» мотор потужніший: 15 л. с. і вище, який виведе судно в розділ регістрового (з постановкою комплекту на облік в ДІМС, отриманням посвідчення водія, обов'язковим проходженням ТО).

Типи

По конструкції човни ПВХ можна розділити на три основні класи:

  • Пайольные
  • З НДНД
  • RIB

Кожен тип судна володіє набором плюсів і мінусів, особливостями, які враховують при виборі для конкретних цілей і можливостей.

Важливі наступні фактори: де буде зберігатися човен? Яким чином транспортуватися до водойми? До якого саме (море, річка, озеро)? Як часто? Скільки людей беруть участь у перенесенні і спорядження комплекту?

Яку човен вибрати, якщо…

…потрібний комплект для самотнього рибалку? Гірські річки, кам'янисті береги? Перевезення в багажнику, зберігання в кутку гаража?

НДНД — самий невразливий для ударів тип днища за рахунок його здатності амортизувати. Маленька осаду дозволяє спокійно проходити пороги і перекати неглибоких річок, особливо якщо додатково посилити балони і дно захисними стрічками. Моделі з тунелями оснащують водометними моторами, що помітно збільшує прохідність комплекту. Можна проїжджати по мелям і камінню і навіть перестрибувати невеликі завали.

А за рахунок простоти складання навіть з човном пристойних розмірів легко впоратися поодинці.

…планується возити її в багажнику на пару з компаньйоном (завжди є додаткова пара рук)?

Пайольная човен вимогливішими до користувача досвіду складання, і зручніше це робити вдвох. Вона важче НДНД, тим не менш її простіше переносити. Частина ваги припадає на набірний пайол, тому човен розкладається в дві сумки і за рахунок цього компактніше вкладається в багажник.

На жёстком полу пайолки удобно стоять. Вода уходит в подпалубное пространство, а пол остаётся сухим. Влагостойкая фанера приятнее на ощупь, алюминиевое дно легче. Меньший объём воздуха под палубой и вес пайол прибавляют судну мореходных качеств.

Для таких условий подойдёт и лодка с надувным дном низкого давления. Она элементарна в подготовке спуска на воду. Накачал, и всё.

Из минусов: в кокпите скапливается вода.

…нужно судно для морской рыбалки? В наличии место для хранения и прицеп для перевозки? 

Можно выбирать из предыдущих вариантов, но предпочтительнее рассмотреть RIB. Это некий симбиоз надувной и жёсткой лодки с превосходной мореходностью.

РИБ — один из самых безопасных типов судна, держится на воде даже с пробитыми баллонами. Высокая остойчивость в статике и курсовая устойчивость на большой скорости позволяют этому типу судна быть вне конкуренции обеспечивая комфорт во всех режимах. РИБ одинаково хорош для рыбалки на небольших озёрах и в открытом море, а также семейного отдыха на воде.

...хочется экономный лёгкий вариант?

Гребные бюджетные тузики рассчитаны на одного-двух пассажиров. Весят около 10 килограммов, умещаются в рюкзак, с которым можно пешим ходом уйти далеко от трасс и дорог. Оптимальная модель для тех, кому важны компактность, небольшой вес и демократичная стоимость.

Материалы

О плотности армированного ПВХ, что сменил прорезиненную ткань, говорят больше, чем тема того заслуживает. Эксперты убеждены: выбор производителя важнее, чем колебания, 900 или 1100 г на кв.м. Выше плотность — лодка тяжелее.

Хайполон дорожче і довговічніше ПВХ. Хороше рішення для тих, кому важлива надлишкова надійність судна.

Безліч інших нюансів: типи швів, колір човни, способи кріплення лавок — вже для більш досвідчених користувачів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner